Kelly van Kempen

Kelly van Kempen (foto © Sophie Laubert)
Kelly van Kempen
Fictieschrijver
Foto © Sophie Laubert
Woonachtig in de provincie
Noord-Holland
Social media
Thema’s
Beroepen, Familie, Humor, Misdaad, Natuur
Activiteiten
Groepsbezoek (Jeugd), Interview (als geïnterviewde), Interview (als interviewer), Schrijfopdracht, Signeersessie, Workshop/masterclass
Doelgroepen
Basisonderwijs: Groep 3, Groep 4, Groep 5, Groep 6, Groep 7, Groep 8

Over Kelly

Kelly van Kempen (1990) wilde altijd al schrijfster worden. Tegelijkertijd wilde ze begrijpen hoe de wereld in elkaar zit. Daarom studeerde ze Culturele Antropologie en Ontwikkelingssociologie aan de Universiteit van Amsterdam. Daar ontdekte ze hoe mensen met verhalen betekenis geven aan hun leven en omgeving. Antropologie leert je de wereld te zien alsof je hem voor het eerst bekijkt. Dat doet Kelly ook in haar boeken: ze nodigt lezers – en zichzelf – uit om met nieuwe ogen naar de werkelijkheid te kijken. En wat is een betere plek om de wereld vol verwondering te beleven dan door de ogen van een kind?

Kelly's populaire serie De Vriezels, over de griezeligste familie De Vries van Nederland, wordt door leerkrachten en leesbevorderaars aangeraden voor kinderen die niet zo snel zelf een boek oppakken.Het eerste deel werd door de CPNB gekozen als 'makkelijk lezen'-thematitel voor de kinderboekenweek van 2024.

Hotel Zweefkees is Kelly's grote boek. Deze sprookjesachtige avonturenroman met liedjes verscheen bij uitgeverij Lemniscaat, waarvoor ze samenwerkte met componist Kelvin Allison en illustrator Marieke Nelissen. Vanaf februari tourt Kelly samen met Kelvin rond met hun muzikale voorstelling. Deze voorstelling is te boeken voor scholen, theaters en bibliotheken.

Kelly zet zich veelvuldig in voor het vergroten van leesplezier en organiseert veel activiteiten rondom haar boeken. Houd haar website en sociale media in de gaten voor het laatste nieuws.

Activiteiten

Deze activiteiten kan Kelly van Kempen uitvoeren tijdens een schrijversbezoek.

Publicaties

De publicaties van Kelly van Kempen.

Hotel Zweefkees Kinder- of jeugdboek 2026, Uitgeverij Lemniscaat
De griezeligste puppy's ooit Griezelverhaal 2025, Billy Bones
De griezeligste oma ooit Griezelverhaal 2024, Billy Bones
Hippe heksen en toffe tovenaars Kinder- of jeugdboek 2023, Uitgeverij Moon
De Vriezels Griezelverhaal 2023, Billy Bones
De wedstrijd van de Wonderwerkers Kinder- of jeugdboek, Proza - fictie 2021, Billy Bones
Het feest van de wolfmaan Kinder- of jeugdboek, Proza - fictie 2021, Billy Bones
Het zonnige Zomerboek Korte verhalen, Kinder- of jeugdboek, Proza - fictie 2020, Uitgeverij Moon
Het Boek der Veranderingen Kinder- of jeugdboek, Proza - fictie 2020, Billy Bones
Het Wonderlijke Winterboek Korte verhalen, Kinder- of jeugdboek 2019, Uitgeverij Moon

Media

Foto's en video's van Kelly van Kempen.

Video thumbnail