Ernest van der Kwast werd geboren in India en groeide op in Nederland. Behalve schrijver is hij ook presentator en programmamaker. Met zijn autobiografische roman 'Mama Tandoori' (2010) brak hij door bij het grote publiek. Zijn roman 'De ijsmakers' (2015) werd een internationale bestseller, bekroond met de Dioraphte Jongerenliteratuur Prijs.
Zijn nieuwste boek 'Schooljaren' (2026) werd door ruim vijfduizend leerlingen in Rotterdam gelezen in een grootschalig lees- en educatieproject. De lesbrief (havo/vwo) die hiervoor is ontwikkeld staat bij de downloads en kan kosteloos worden gebruikt. Schooljaren is een boek vol humor en herkenning, ontroering en onvergetelijke scènes.
Van der Kwast komt graag op scholen en vertelt dan over zijn boeken en zijn schrijverschap, maar hij doet ook wedstrijdjes opdrukken, geeft leestips en gaat in gesprek met leerlingen over hun toekomst.
Ook verzorgt Ernest van der Kwast inspirerende lezingen over zijn (vrijwillige) werk als mentor van jongeren bij Rotterdamse Douwers, en in bredere zin over de uitdagingen en kansen voor de hedendaagse stad. Waar faalt het systeem? Hoe kan het beter? En wat kun je eigenlijk zelf doen?
Van der Kwast draagt regelmatig voor uit eigen werk op festivals en literaire avonden. Ook is hij een begenadigd interviewer. In literatuurprogramma Guiding Voices gaat hij in gesprek met grote internationale auteurs, zoals Jonathan Safran Foer, Édouard Louis, Elif Shafak en Deborah Levy.
Via Bibliotheek.nl kunnen leerlingen boeken van hem lenen, ook als e-book en luisterboek.