Geboortedatum 1972-05-16
Geboorteplaats Bunnik
Website
http://www.charlottedoornhein.nl
Facebook
http://www.facebook.com/droomkoffer
Geboortedatum
1972-05-16
Geboorteplaats
Bunnik
Website
http://www.charlottedoornhein.nl
Facebook
http://www.facebook.com/droomkoffer
Dichter - Fictieschrijver
Genre
Jeugdboek - Kinderboek - Poëzie - Spanning - Young adult
Thema's
Beroepen - Diversiteit - Familie - Geschiedenis - Identiteit - Natuur - Reizen - Vriendschap - Vrijheid
Subthema's
dromen waarmaken, plezier hebben, verbinding, Caribisch gebied, Hongarije, Nederland, voorkomen drugsgebruik
Activiteiten
Groepsbezoek (Jeugd) - Internetactiviteit - Interview (als geïnterviewde) - Jurylidmaatschap - Lezing - online activiteit (livestream) - online activiteit (video) - Presentatie - Signeersessie - Voordracht - Workshop/masterclass
Leeftijdsgroepen
Groep 3-4 Basisonderwijs - Groep 5-6 Basisonderwijs - Groep 7 -8 Basisonderwijs - Klas 1-3 Voortgezet Onderwijs - Klas 4-6 Voortgezet Onderwijs - Kleuters
KINDERBOEKENWEEK 2025: VOL AVONTUUR!
Stap aan boord van een boek en maak je klaar voor een Kinderboekenweek vol avontuur. Van dwalen door een bos en kasteelgrachtwatersoep maken tot schatten zoeken in een donkere kelder, van een oeroud ritueel van een sjamaan uitvoeren tot opgravingen doen met een archeoloog, van je stoutste dromen durven dromen tot transformeren tot een samoerai – in een boek is avontuur nooit ver weg. Ontdek nieuwe werelden met de personages uit de boeken van auteur Charlotte Doornhein. Er is keuze uit vijf avontuurlijke programma’s.
Hein Stekel en Posko (groep 1-3)
Hein Stekel heeft een onzichtbaar vriendje Posko. Samen beleven ze een spannend avontuur in het bos met kasteelkinderen. Charlotte leest voor uit het boek en praat met de leerlingen over toverslagroom en kasteelgrachtwatersoep. Wat zit er eigenlijk allemaal in die vieze soep? We verzinnen rare ingrediënten en fantaseren hoe het verhaal verder gaat. Aan het einde bewegen en zingen de kinderen samen met Charlotte op het hongerlied.
45 minuten
Shervison vindt een schat (groep 3-6)
De jongens Shervison en Clint glippen samen stiekem weg tijdens hun schoolreisje... Ze gaan op avontuur en komen uit bij een vreemde plek. Schrijfster Charlotte neemt leerlingen tijdens een interactief toneelspel 'mee' naar de donkere kelder van een oud Curaçaos landhuis uit haar boek Shervison vindt een schat. Leerlingen zullen rare dieren tegenkomen en een bijzondere schat vinden. Met Charlotte zullen ze over verschillende soorten schatten praten. En een schat ontdekken die overal ter wereld te vinden is en enorm waardevol is… Daarnaast is er aandacht voor het wonen in de tropen, het ontstaan van boeken, het schrijverschap en alles wat daarbij komt kijken.
60 minuten
De roep van de shoco (groep 5-8)
Wie durft er mee op reis te gaan naar Aruba? Eenmaal op Aruba kruipen we in het spannende verhaal over de jongen Ciro, holenuilen, sjamanisme, archeologie en indianenopgravingen. We voeren samen het ritueel van de sjamaan uit en reizen naar de verschillende windrichtingen. Als we weer met onze beide benen op de aarde staan zingen we een RAP, zijn we getuige van opgravingen bij een school en laten we de roep van de shoco horen. Leerlingen zullen veel over de Caraïbische cultuur, natuur en dieren leren en hoe je daar als mens met respect mee om kan gaan.
60 minuten
Droomkoffer: worden wat je wilt! (groep 4-8)
Charlotte schreef het boek Droomkoffer samen met de bekende choreograaf en danser Shaker. Droomkoffer is ontstaan dankzij indringende en persoonlijke verhalen van jonge talentvolle dansers die bekend zijn van tv-programma’s. Het boek is een mix van waargebeurde feiten en fantasie. Het maakt Droomkoffer tot een modern en heel herkenbaar verhaal voor jongeren. Een klassenbezoek van Charlotte over Droomkoffer is zeer inspirerend en raakt leerlingen. Leerlingen kunnen meeleven met de blunders die jonge talentvolle dansers echt hebben gemaakt… Ze zullen in gesprek gaan met Charlotte over hun eigen blunders en toekomstdromen. Met als boodschap: volg je hart en durf te dromen. Jouw droom kan werkelijkheid worden!
60 minuten
S.O.S. samoeraitraining: voor eigenwijze krijgers (groep 5-8)
In het boek S.O.S. samoeraitraining volgen we de avonturen van een jiu-jitsu grandmaster en vier kinderen. Waakhonden, dieven, een monster, pestkoppen, een krijgsheer, vliegende sigaretten… Van alles komt voorbij. Tijdens het klassenbezoek zal schrijfster Charlotte delen uit het boek voorlezen, een quiz met de leerlingen spelen, over de oude Japanse erecode van samoerai praten en eeuwenoude zelfverdedigingstechnieken demonstreren. Natuurlijk mogen leerlingen meedoen met deze technieken. Wie transformeert tot een ware krijger?
60 of 75 minuten
N.B. Een uitgebreid programma van de klassenbezoeken tijdens Kinderboekenweek 2025 (met foto's) staat onderaan bij documenten.
Charlotte kan buiten de Kinderboekenweek uiteraard ook geboekt worden om via de Schrijverscentrale klassenbezoeken op scholen te houden. Ze heeft ruim ervaring met alle groepen van de basisschool en leuke feestelijke en interactieve lesprogramma's. Sinds 2016 is Charlotte Schoolschrijver. Ze geeft les volgens het intensieve halfjaartraject van De Schoolschrijver en in het maandtraject dat basisscholen kunnen afnemen. Leuk weetje: elke zaterdagochtend staat Charlotte vroeg op om haar kimono aan te trekken en om jujutsulessen aan de jeugd te geven.
Charlotte leeft eigenlijk in drie werelden: de Nederlandse, Hongaarse en Caribische wereld. Haar boeken zijn dan ook een duidelijke afspiegeling van die werelden. Nederland, Hongarije en de Cariben? Vreemde combinatie... Hoe zit dat eigenlijk? Bekijk haar paspoort en lees haar biografie. Dan kom je alles over Charlotte Doornhein te weten!
In 2014 kreeg Charlotte de eervolle opdracht om het Arubaanse Kinderboekenweekgeschenk te mogen schrijven: De roep van de shoco / E grito di e shoco.
Eind 2024 bereikte de Engelse vertaling "S.O.S. Samurai Training" de #1 International Bestseller status in de USA. Voortaan prijkt er een gouden zegel op de cover van het boek.
Deze activiteiten kan Charlotte Doornhein uitvoeren tijdens een schrijversbezoek:
Meer informatie over auteursbezoeken in het voortgezet onderwijs