Website
https://www.esthervanderkrol.nl
Facebook
https://www.facebook.com/esther.vanderkrol.5
Instagram
https://www.instagram.com/esthervanderkrol/
Fictieschrijver - Illustrator - Stripmaker - Toneelschrijver
Genre
Autobiografie - Dagboek - Graphic novel - Jeugdboek - Kinderboek - Strip - Toneel
Thema's
Familie - Geschiedenis - Humor - Identiteit - Kunst - Liefde - Onderwijs - Vriendschap
Subthema's
Het maken van een stripverhaal en/of graphic novel, authenticiteit, jaren 80 en 90
Activiteiten
deelname gesprek/discussie - Groepsbezoek (Jeugd) - Interview (als geïnterviewde) - Jurylidmaatschap - Lezing - Overig - Presentatie - Schrijfopdracht - Signeersessie - Voordracht - Workshop/masterclass
Leeftijdsgroepen
Groep 7 -8 Basisonderwijs - Klas 1-3 Voortgezet Onderwijs - Volwassenen
Esther van der Krol groeide op in Zoetermeer en studeerde af als leerkracht met een Bachelor of Education. Daarna behaalde ze een Master in Special Educational Needs. Toch bleef het kriebelen om iets met schrijven te doen, waardoor ze besloot zich te specialiseren in toneelschrijven aan de Schrijversvakschool in Amsterdam.
In 2017 verscheen haar eerste toneelstuk Vuile Was en Witte Lakens, uitgegeven door De Nieuwe Toneelbibliotheek. In de jaren daarna ontdekte ze hoe krachtig beeld kan zijn, en groeide ze verder als tekenaar, stripmaker en graphic novelist.
Op Instagram deelt ze als historyfluencer haar serie beeldcolumns Dingen die ik vroeger had waar ik heel blij van werd. Daarnaast is ze beeldcolumnist bij het AD/Haagsche Courant.
Haar graphic novel Dingen die gebeuren als je erachter komt dat het leven best ingewikkeld is verscheen in november 2025 bij Kosmos Uitgevers.
Tevens is zij werkzaam als leerkacht beeldende vorming op een basisschool in Amsterdam.
Deze activiteiten kan Esther van der Krol uitvoeren tijdens een schrijversbezoek:
externe webpagina's