Lisette Kuijt

Geboortedatum 1996-10-09

Geboorteplaats Leiden

Twitter https://www.threads.net/@lisettekuijt_author
Instagram https://www.instagram.com/lisettekuijt_author/

Afbeelding van de auteur

Geboortedatum
1996-10-09

Geboorteplaats
Leiden

Twitter
https://www.threads.net/@lisettekuijt_author
Instagram
https://www.instagram.com/lisettekuijt_author/

toon meer

Fictieschrijver

Genre
Young adult

Thema's
Familie - Liefde - Misdaad - Vriendschap

Activiteiten
deelname gesprek/discussie - Groepsbezoek (Jeugd) - Internetactiviteit - Interview (als geïnterviewde) - Interview (als interviewer) - Jurylidmaatschap - online activiteit (livestream) - Presentatie - Schrijfopdracht - Signeersessie - Voordracht - Workshop/masterclass

Leeftijdsgroepen
Jongvolwassenen - Klas 1-3 Voortgezet Onderwijs - Klas 4-6 Voortgezet Onderwijs

Lisette Kuijt (29) is dol op verhalen. Ze houdt het meest van boeken, maar ook van verhalen in films, series, games of muziek. En trouwens ook gewoon van de verhalen die de mensen om haar heen aan haar vertellen. 

Inmiddels schreef Lisette twee boeken, voor jongeren vanaf 15 jaar: De eeuwige nacht en Over liefde, vriendschap en andere dode dingen. De boeken gaan over de glanzende én destructieve kanten van menselijke relaties. Hoe ver ga je voor de mensen van wie je houdt? Kun je iemand ooit echt kennen? En bestaat zoiets als onvoorwaardelijke liefde eigenlijk wel?

Lisette groeide op in Katwijk en woont inmiddels al een hele tijd in het centrum van Leiden. De omgeving waarin ze is opgegroeid en de invloed die dat op haar heeft gehad, is erg belangrijk voor haar verhalen. Ze houdt van tweedehands boekwinkels, rockmuziek, films met een plottwist, paperbacks, mooie bioscoopzalen en pasta met veel kaas.  

De eeuwige nacht

Na de mysterieuze verdwijning van haar zus, zet Eden alles op alles om haar terug te vinden. Maar als ze de hulp van de koppige onderzoeker Thomas J. Lambert inschakelt, raken ze al gauw verstrikt in een web van duistere magie en vergeten goden. Onder een sluier van mist en regen begint hun avontuur vol vreemde figuren, verboden plekken en gefluisterde woorden in een oude taal.

Terwijl de dreiging steeds dichterbij komt, vervagen de grenzen tussen vriend en vijand. Hoe meer Eden ontdekt over het leven van haar zus, hoe groter het raadsel wordt. Wie is Christina eigenlijk? En zal het ze lukken haar te vinden, voor er iets verschrikkelijks gebeurt?

De eeuwige nacht is een fantasieverhaal voor jongeren vanaf 15 jaar. Van dit succesvolle debuut werden duizenden exemplaren verkocht en het boek werd onder andere opgenomen in de populaire boekenbox So Many Pages.

Over liefde, vriendschap en andere dode dingen

Lucas Zijlstra is dood. In het slaperige stadje Zeehagen, waar iedereen elkaar kent, beginnen de geruchten zodra zijn lichaam wordt gevonden. Wie heeft de negentienjarige jongen vermoord, en waarom?

Zijn vijf beste vrienden blijven gebroken en verbijsterd achter. Niets aan Lucas’ leven – of zijn dood – is wat het lijkt. Terwijl de groep op zoek gaat naar antwoorden, komen er vreemde aanwijzingen bovendrijven: cryptische aantekeningen, een mysterieuze stalker en geheime weddenschappen. Hoe dichter ze bij de waarheid komen, hoe duidelijker de barsten in hun vriendschap worden. 

Verdriet verandert in achterdocht, liefde raakt verstrikt in schuldgevoel en de waarheid blijkt dodelijk. Te midden van alle leugens, geheimen en onuitgesproken gevoelens worden ze geconfronteerd met één pijnlijke vraag: kun je iemand ooit écht kennen?

Over liefde, vriendschap en andere dode dingen is een moordmysterie voor jongeren vanaf 15 jaar. Het boek werd lovend ontvangen door lezers en geroemd om de combinatie van spanning en emotionele diepgang.

Ook enthousiast worden over verhalen?

De afgelopen jaren was Lisette te gast op diverse scholen en evenementen voor jongeren, waaronder YALFU en Turning Pages. Tijdens schrijversbezoeken en workshops gaat zij met jongeren in gesprek over verhalen, schrijven en verbeeldingskracht. Organiseer je een evenement, lesprogramma of schrijversbezoek? Lisette denkt graag mee over een vorm die past bij jullie doelgroep en wensen.

Activiteiten

Deze activiteiten kan Lisette Kuijt uitvoeren tijdens een schrijversbezoek:

Themabezoek

Thema's onder de loep

Tijdens een themabezoek staat één centraal thema uit Lisettes werk centraal, zoals vriendschap, verlies, schuld of identiteit. Aan de hand van fragmenten, gesprek en korte opdrachten verkennen jongeren hoe dit thema terugkomt in verhalen en in hun eigen leefwereld. Het themabezoek is interactief en verdiepend.

Leerjaar 1 t/m 6 VMBO, HAVO, VWO
Ontmoeting met een schrijver

Ontmoet de schrijver

Tijdens deze ontmoeting maken jongeren kennis met Lisette Kuijt als schrijver én als lezer. Ze vertelt over haar boeken, haar liefde voor verhalen en hoe schrijven onderdeel is van haar dagelijks leven. Er is volop ruimte voor vragen, gesprek en interactie. De ontmoeting is laagdrempelig en persoonlijk.

Leerjaar 1 t/m 6 VMBO, HAVO, VWO Kan online
Workshop Creatief schrijven

Workshop Creatief schrijven

Onder begeleiding van de schrijver zelf schrijven. Associëren, brainstormen, plot uitwerken! Met als resultaat een kort verhaal om trots op te zijn.

Leerjaar 1 t/m 6 VMBO, HAVO, VWO Kan online
Lezing

Achter de schermen

Tijdens een lezing vertelt Lisette Kuijt over het ontstaan van haar boek, de personages en de thema’s die erin centraal staan, zoals vriendschap, verlies en morele keuzes. Aan de hand van fragmenten laat ze zien hoe een verhaal wordt opgebouwd en welke keuzes een schrijver maakt. Er is ruimte voor vragen en interactie. De lezing is geschikt voor jongeren vanaf 15 jaar en kan worden afgestemd op de groep.

Leerjaar 1 t/m 6 VMBO, HAVO, VWO Kan online
Boekgesprek

Interactief boekgesprek

Tijdens een lezing vertelt Lisette Kuijt over het ontstaan van haar boek, de personages en de thema’s die erin centraal staan, zoals vriendschap, verlies en morele keuzes. Aan de hand van fragmenten laat ze zien hoe een verhaal wordt opgebouwd en welke keuzes een schrijver maakt. Er is ruimte voor vragen en interactie. De lezing is geschikt voor jongeren vanaf 15 jaar en kan worden afgestemd op de groep.

Leerjaar 1 t/m 6 VMBO, HAVO, VWO Kan online
Interview

Interview met een auteur

Vraag Lisette het hemd van het lijf in een paneldiscussie, debat of interview.

Leerjaar 1 t/m 6 VMBO, HAVO, VWO Kan online

Meer informatie over auteursbezoeken in het voortgezet onderwijs  

Publicaties

Over liefde, vriendschap en andere dode dingen
2025, Rebel Books
Detective - Spanning - Young adult
De eeuwige nacht
2024, Rebel Books
Fantasy - Spanning - Young adult

Media

foto's

Fotograaf: Moker ontwerp