Marjo de Vroed

Afbeelding van de auteur
toon meer

Fictieschrijver

Genre
Fantasy - Jeugdboek - Spanning

Thema's
Dieren - Familie - Humor - Identiteit - Misdaad - Natuur - Vriendschap

Subthema's
je kunt meer dan je denkt

Activiteiten
Jurylidmaatschap - Lezing - Presentatie - Signeersessie - Workshop/masterclass

Leeftijdsgroepen
Groep 7 -8 Basisonderwijs - Jongvolwassenen

Marjo de Vroed schrijft spannende,fantasievolle kinderboeken, waarin de thema's familie, vriendschap en sterker zijn dan je denkt een grote rol spelen.. Zij heeft jarenlang les gegeven in afwisselend de onder-, midden- en bovenbouw van een Jenaplan basisschool. Ze heeft veel ervaring met schoolbezoeken en maakt kinderen graag enthousiast voor lezen en schrijven. Haar achtergrond als leerkracht zorgt ervoor dat ze dicht bij de belevingswereld van kinderen blijft. 

Met Het donkere visioen, De gevaarlijke strijd, Het verborgen boek en De niet zo gewone Raven heeft Marjo inmiddels een razend spannende trilogie  en een humoristisch jeugdboek afgeleverd. De niet zo gewone Raven is door de Taalunie geselecteerd om zijn rijke tekst. De eerste twee hoofdstukken zijn gratis te downloaden op de site van de Taalunie en kunnen in de klas gebruikt worden voor het vergroten van de woordenschat, de leesmotivatie en het leesbegrip.    

Marjo geeft lezingen of workshops aan de bovenbouw van basisscholen. Daarbij vertelt ze niet alleen over haarzelf en haar boeken, maar leest ze ook voor en laat ze zien hoe leuk het is om je fantasie te gebruiken. Het plezier voor taal staat tijdens al haar bezoeken centraal.  

Reacties van leerkrachten:

* Met haar achtergrond als leerkracht weet Marjo als geen ander hoe ze kinderen tot lezen krijgt. Ze weet hoe kinderen voelen en denken en waar ze hen mee kan triggeren*

* Wat een geweldige prestatie van Marjo! 30 Kinderen hingen aan haar lippen in groep 8. Ze waren nieuwsgierig naar het verhaal en wilden het echt lezen. Dit is hoe je lezen stimuleert! *

 

Activiteiten

Deze activiteiten kan Marjo de Vroed uitvoeren tijdens een schrijversbezoek:

Voorleesmoment in de klas

(voor)lezen is leuk!

Voorgelezen worden uit de beste, leukste of mooiste boeken en verhalen door de schrijver zelf.

Leerjaar 6 t/m 8 Basisschool Kan online
Themabezoek in de klas

Allemaal familie!

Een schrijversbezoek over een avontuurlijke familie, naar aanleiding van het boek De niet zo gewone Raven. In dit boek schaamt Raven zich een beetje voor haar familie en wat ze kunnen worden (fabeldieren). Maar moet je je schamen voor je familie? Of moet je er, zoals de schrijver heeft gedaan, juist helden van maken?

Leerjaar 6 t/m 8 Basisschool
Workshop Schrijven en creativiteit

Zet je fantasie aan!

Dé manier om de creativiteit en fantasie te ontwikkelen en literatuur te leren kennen. Ik verzorg een leuke opdracht waarmee de klas direct aan de slag kan, maar niet voordat we onze meest fantastische fantasie hebben aangezet met voorbijlopende dino's en poorten naar een andere wereld!

Leerjaar 6 t/m 8 Basisschool
Schrijver of illustrator op bezoek in de klas

Kun jij voorspellen?

Ik stel me voor en vertel wat ik doe. Daarna is er interactie met de kinderen d.m.v. een gesprek over de kaften van mijn boeken. De kinderen mogen voorspellen waar het over gaat. Dat is een leuk bruggetje naar mijn boeken. Vervolgens lees ik voor uit een van mijn boeken. Ze hebben de keuze uit een spannende trilogie of een humoristisch boek met een beetje spanning. Tot slot neem ik de tijd voor vragen van de kinderen.

Leerjaar 6 t/m 8 Basisschool

Meer informatie over auteursbezoeken in het basisonderwijs  

Publicaties

Het verborgen boek
2025, Hamley Books
Familiegeschiedenis - Fantasy - Griezelverhaal - Kinder- of jeugdboek - Spanning
De niet zo gewone Raven
2024, Hamley Books
Fabel - Familiegeschiedenis - Fantasy - Kinder- of jeugdboek
De gevaarlijke strijd
2023, Hamley Books
Fantasy
Het donkere visioen
2022, Hamley Books
Fantasy

Media

foto's