Geboortedatum 10-05-1963
Geboorteplaats Delft
Website
https://www.corienoranje.nl
Facebook
https://www.facebook.com/corien.oranje
Twitter
https://twitter.com/corienoranje
Instagram
https://www.instagram.com/corienoranje/
Geboortedatum
10-05-1963
Geboorteplaats
Delft
Website
https://www.corienoranje.nl
Facebook
https://www.facebook.com/corien.oranje
Twitter
https://twitter.com/corienoranje
Instagram
https://www.instagram.com/corienoranje/
Fictieschrijver
Genre
Jeugdboek - Kinderboek - Kort verhaal - Prentenboek
Thema's
Beroepen - Humor - Indonesiƫ - Liefde - Misdaad - Natuur - Reizen - Sport - Vriendschap - Wetenschap
Subthema's
voetbal, zwemmen, Bijbel, avi-thrillers, hardlopen, waargebeurde verhalen, fantasie
Activiteiten
Internetactiviteit - Jurylidmaatschap - Lezing - online activiteit (livestream) - online activiteit (video) - Presentatie - Workshop/masterclass
Campagnes
Kinderboekenweek 2018 - Kinderboekenweek 2019 - Kinderboekenweek 2020 - Kinderboekenweek 2021 - Kinderboekenweek 2022
Leeftijdsgroepen
Groep 3-4 Basisonderwijs - Groep 5-6 Basisonderwijs - Groep 7 -8 Basisonderwijs - Klas 1-3 Voortgezet Onderwijs - Kleuters
Ik werd geboren in een studentenhuis. Mijn vader studeerde natuurkunde, mijn moeder schreef verhalen om de kost te verdienen. Geen wonder dat ik al begon te schrijven vóór ik kon lezen, en dat ik vanaf mijn zevende jaar wist dat ik kinderboekenschrijver wilde worden.
Mijn eerste boek kwam pas uit toen ik 40 was. Vóór die tijd studeerde ik theologie, trouwde met mijn jaargenoot Dick, verhuisde met hem naar het oerwoud van Indonesië en kreeg ik vier zoons, waaronder een drieling.
Sinds 2010 wonen we weer in Nederland. Ik heb inmiddels ruim 100 boeken geschreven, ik schrijf voor tijdschriften, ik interview, en ik zwem twee keer in de week loop drie keer in de week hard.
En ik kom altijd graag langs op scholen en in bibliotheken, voor een vrolijke, interactieve presentatie (of workshop), met véél foto's en filmpjes, waar lezers én niet-lezers enthousiast van worden. Ik kan een creatieve verwerkingsopdracht sturen voor na mijn bezoek.
Daarnaast geef ik inspiratiecursussen voor leerkrachten, voorafgaand aan de Kinderboekenweek bijvoorbeeld.
Via schrijveropjescherm ben ik ook te boeken voor een digitaal school- of bibliotheekbezoek in binnen- of buitenland. Klik hier voor mijn filmpje!
Kijk voor het programma voor de Kinderboekenweek 2022 onderaan deze pagina bij Media - documenten, of klik hier voor een filmpje!
documenten