Rudi Jonker

Geboortedatum 1963-05-27

Geboorteplaats AMSTERDAM

Website http://www.chaos-united.nl
Facebook https://www.facebook.com/rudi.jonker.1

Afbeelding van de auteur

Geboortedatum
1963-05-27

Geboorteplaats
AMSTERDAM

Website
http://www.chaos-united.nl
Facebook
https://www.facebook.com/rudi.jonker.1

toon meer

Fictieschrijver - Illustrator - Stripmaker

Genre
Autobiografie - Biografie - Dagboek - Graphic novel - Jeugdboek - Kinderboek - Strip - Young adult

Thema's
Geschiedenis - Humor - Sport - Vriendschap

Subthema's
Humor en vriendschap voor jongens en meisjes.

Activiteiten
deelname gesprek/discussie - Groepsbezoek (Jeugd) - Interview (als geïnterviewde) - Lezing - Presentatie - Signeersessie - Workshop/masterclass

Campagnes
Kinderboekenweek 2025

Leeftijdsgroepen
Groep 5-6 Basisonderwijs - Groep 7 -8 Basisonderwijs - Jongvolwassenen - Senioren - Volwassenen


Rudi Jonker ging na de middelbare school meteen achter zijn tekentafel zitten en zit daar nu al 37 jaar (strip)verhalen te schrijven en te tekenen.
Samen met Gerard van Gemert schrijft en tekent hij sinds kort Chaos United, een grappige graphic novel over het rommeligste voetbalteam ooit. Deel 4 is eind 2024 uitgekomen.
Hij maakte ook een strip over de jeugd van Johan Cruijff ( Van straatjochie tot voetballegende ) en hij illustreert allerlei kinderboeken.
Daarbij zit ook de nieuwe serie van De KameleonUitgespeeld van Gerard van Gemert en een heleboel andere fijne boeken.
Een bezoek laat veel ruimte voor vragen over het schrijven en tekenen van boeken. Mogelijk met een PowerPoint presentatie om de vragen zo goed als mogelijk te beantwoorden met voorbeelden.
Maar er is ook een korte tekenworkshop: HOE TEKEN IK EEN (STRIP)FIGUUR? Iedereen kan tekenen is de boodschap.

Kinderboekenweek
Het programma voor de Kinderboekenweek 2025 staat onder het kopje "documenten".  Rudi is ook uit te nodigen samen met schrijver Gerard van Gemert.

Samen hebben ze UITGESPEELD gemaakt dat zich afspeelt in de Tweede Wereldoorlog. De 25 kleuren illustraties brengen het verhaal nog dichterbij de lezer en zorrgen ervoor dat het beeld van de oorlog ook zichtbaar en tastbaar is. Samen komen ze graag vertellen hoe het verhaal ontstaan is, waarbij ze vertellen over de nauwe samenwerking tussen schrijver en illustrator.
Ook WAPENBROEDERS, een historische roman over Nederland in de tijd van Napoleon is geboren uit deze samenwerking.
Momenteel werken ze samen aan een nieuwe reeks historische Boeken voor jongere kinderen over kinderen van andere tijden en andere culturen. Voorbeelden van de illustraties kunt u vinden in dit profiel.

 

Activiteiten

Deze activiteiten kan Rudi Jonker uitvoeren tijdens een schrijversbezoek:

Schrijver of illustrator op bezoek in de klas

Iedereen kan tekenen!

Als schrijver en illustrator kom ik graag langs in de klas om over werk en boeken te vertellen en vragen van de leerlingen te beantwoorden. Bovendien geef ik een miniworkshop '(strip)figuren tekenen' waarin ik samen teken met de kinderen.

Leerjaar 5 t/m 8 Basisschool

Meer informatie over auteursbezoeken in het basisonderwijs  

Publicaties

Chaos United heeft een wonder nodig
2024, UItgeverij Condor
Chaos United staat in de kou
2023, UItgeverij Condor
Ragnar en de Walrus
2020, Clavis
Kinder- of jeugdboek
Snelle Bliksem en de Bizon
2020, Clavis
Kinder- of jeugdboek
Chaos United breekt door!
2020, UItgeverij Condor
CHAOS UNITED
2019, UItgeverij Condor
Graphic Novel - Kinder- of jeugdboek
De Kameleon
2019, KLUITMAN
Kinder- of jeugdboek
De Kameleon en het zwaard van Grutte Pier
2019, KLUITMAN
Kinder- of jeugdboek
Wapenbroeders
2019, Clavis
Kinder- of jeugdboek
Kameleon - Onrust in Lenten
2017, KLUITMAN
Kinder- of jeugdboek
Kameleon - Geheimzinnige zaken in Lenten
2017, KLUITMAN
Kinder- of jeugdboek
JOHAN CRUIJFF van straatjochie tot voetbalheld
2015, Wind Publishing
Biografie - Kinder- of jeugdboek - Strip
De Kameleon is terug
2015, KLUITMAN
Kinder- of jeugdboek
Knallen met de Kameleon
2015, KLUITMAN
Kinder- of jeugdboek
Uitgespeeld
2014, Clavis
Graphic Novel - Historische roman - Kinder- of jeugdboek - Spanning - Young adult

Media