Geboortedatum 20-03-1962
Geboorteplaats Amsterdam
Website
http://www.abyhartog.nl
Facebook
https://www.facebook.com/aby.hartog
Twitter
https://twitter.com/abyhartog
Geboortedatum
20-03-1962
Geboorteplaats
Amsterdam
Website
http://www.abyhartog.nl
Facebook
https://www.facebook.com/aby.hartog
Twitter
https://twitter.com/abyhartog
Non-fictieschrijver - Illustrator - Fictieschrijver
Genre
Spanning - Roman - Non-fictie - Kort verhaal - Kinderboek - Jeugdboek
Thema's
Wetenschap - Vriendschap - Reizen - Oorlog - Natuur - Mensenrechten - Liefde - Humor - Geschiedenis - Filosofie - Familie - Dieren - Beroepen
Subthema's
normen/waarden, fabels, zin/onzin, vrolijkheid, fantasie, ouder/kind
Activiteiten
Workshop/masterclass - Voordracht - Presentatie - online activiteit (video) - online activiteit (livestream) - Lezing - Interview (als geïnterviewde)
Campagnes
Kinderboekenweek 2022
Leeftijdsgroepen
Volwassenen - Klas 1-3 Voortgezet Onderwijs - Jongvolwassenen - Groep 7 -8 Basisonderwijs - Groep 5-6 Basisonderwijs - Groep 3-4 Basisonderwijs
Aby Hartog is schrijver, tekenaar, taalspeler, jongleur, praatjesmaker en meer. Hij schrijft en tekent voor kinderen van 4 jaar en ouder, fictie, non-fictie, poëzie, voorleesverhalen, romans, spanning en avontuur, vrolijke onzin en vrijwel alles wat daar tussenin zit.
Aby maakt programma's voor kinderen van 5 tot 14 jaar en geïnteresseerde volwassenen.
Afhankelijk van de soort instelling, de deelnemers, en de organisatiewensen, maakt hij op basis van een goedgevulde gereedschapskist een optredens op maat.
Zijn bezoeken gaan over verhalen, tekeningen, taal, normen en waarden, heldenmoed, ontdekkingen, dieren, kinderen en andere dingen. In tamelijk uitbundige sessies stimuleert hij de fantasie van de deelnemers, en neemt hij ze mee in het werk van een schrijver/tekenaar.
Zijn optredens lijken misschien heel sterk gestructureerd, maar hebben een -goed voorbereid- improviserend karakter. En ze zijn leuk.
Aby is sinds 2013 schoolschrijver, waarbij hij langdurig aan een basisschool verbonden is en de taalvaardigheid en taalinteresse van kinderen op creatieve wijze stimuleert.
Naast FB en twitter heeft aby ook een blog met combinaties van teksten en tekeningen voor volwassenen en een instagram-account vol tekeningen.
In de documenten bij deze website staat zijn programma de kinderboekenweek 2021, maar ook andere programma's kan je daar vinden.
Een schrijversbezoek op de basisschool kan zoveel meer zijn dan voorlezen en een vragenronde! In onderstaande Menukaart PO vindt u het aanbod van de auteur van uw keuze. Klik op de pdf voor een persoonlijke toelichting bij de activiteiten.
documenten