Jacobine van den Hoek

Geboortedatum 1973-07-11

Geboorteplaats Amsterdam

Website http://www.jacobinevandenhoek.nl
Facebook https://www.facebook.com/JacobinevdHoek
Instagram https://instagram.com/jacobinevandenhoek

Afbeelding van de auteur
Fotograaf: Macarena Mellado

Geboortedatum
1973-07-11

Geboorteplaats
Amsterdam

Website
http://www.jacobinevandenhoek.nl
Facebook
https://www.facebook.com/JacobinevdHoek
Instagram
https://instagram.com/jacobinevandenhoek

toon meer

Columnist - Fictieschrijver

Genre
Columns - Essays - Historische roman - Journalistiek

Thema's
Familie - Feminisme - Geschiedenis - Liefde - Vriendschap

Activiteiten
deelname gesprek/discussie - Groepsbezoek (Jeugd) - Interview (als geïnterviewde) - Interview (als interviewer) - Lezing - Presentatie - Signeersessie

Leeftijdsgroepen
Jongvolwassenen - Volwassenen

Jacobine van den Hoek schrijft historische fictie over krachtige vrouwen uit ons verleden. In haar boeken staan moed en eigenzinnigheid centraal. Via haar boeken geeft ze een betekenisvolle constructie van gebruiken, gewoonten en mentaliteit van ons verleden. Van den Hoek schreef onder meer Zondebok (16e-eeuws Amsterdam), De roos van Napoleon (Joséphine de Beauharnais, 1e vrouw Napoleon - Parijs.) en Madame (over Marie Tussaud tijdens de Franse Revolutie - Parijs). In september 2026 verschijnt haar vierde historische roman: De liefdes van Marie Curie, over het bewogen leven van een vrouwelijke wetenschapper in een tijd van onderdrukking. Ze werd wereldberoemd vanwege haar uitvinding van radioactiviteit, schreef geschiedenis tussen passie en wetenschap.

Tijdens een bezoek neemt Jacobine haar publiek mee achter de schermen van de geschiedenis: hoe verweeft ze feit en fictie zonder de historische lijn aan te tasten? Wat is het belang van een meeslepend verhaal? Hoe zorgt historische fictie ervoor dat het verleden in het heden kan worden herbeleefd. Wat kunnen we leren van onze geschiedenis en van de vrouwen die een belangrijke rol hebben gespeeld?

Ze leest korte fragmenten, vertelt beeldend over haar research en gaat actief in gesprek met de zaal. Er is veel ruimte voor vragen over schrijven, bronnen, feminisme en historische beeldvorming.

Organisatoren roemen haar levendige, toegankelijke optredens: “Een geanimeerde, energieke spreker die geschiedenis laat herleven” en “Het is lang geleden dat we zo’n sprankelende literaire avond mochten beleven.”?

https://kunstkring-haaksbergen.nl/events/jacobine-van-der-hoek/

Activiteiten

Deze activiteiten kan Jacobine van den Hoek uitvoeren tijdens een schrijversbezoek:

Interview

Enthousiast auteur op bezoek

Vraag de schrijver het hemd van het lijf in een paneldiscussie, debat of interview.

Leerjaar 4 t/m 6 HAVO, VWO

Meer informatie over auteursbezoeken in het voortgezet onderwijs  

Publicaties

Madame
2024, HarperCollins
Historische roman
De roos van Napoleon
2022, HarperCollins
Historische roman
Zondebok
2019, Uitgeverij Mozaiek
Historische roman - Roman

Media

foto's

Fotograaf: Ildiko Neer

video's