Dichter - Fictieschrijver - Spoken word-artist
Genre
Essays - Poëzie - Spoken Word
Thema's
Afrika - Diversiteit - Familie - Feminisme - Geschiedenis - Identiteit - Liefde - Migratie - Politiek - Religie
Activiteiten
Lezing - Schrijfopdracht - Voordracht - Workshop/masterclass
Campagnes
Spoken Word 2025
Leeftijdsgroepen
Jongvolwassenen - Senioren - Volwassenen - Klas 4-6 Voortgezet Onderwijs - Klas 1-3 Voortgezet Onderwijs - Groep 7 -8 Basisonderwijs
Asmae Amaddaou (Gouda, 2001) is schrijver, dichter, spoken word artiest, boekenwurm en voetbalfan.
In 2023 studeerde ze af aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht, aan de opleiding Writing for Performance.
Binnen haar schrijven en onderzoeken houdt ze zich graag bezig met FC Barcelona, de huidige genocide op Palestijnen, Volkswagen Polo's, girlhood, snackbars, God, onderwereldoorlogen, moederlanden, de minder minder minder uitspraak van de heer Wilders, en liefde in al haar facetten.
In 2024 werd ze geselecteerd voor het Slow Writing Lab traject van het Nederlands Letterenfonds, maakte ze samen met literaire organisatie Mooie Woorden een trilogie over macht en maakt ze haar tv-debuut met de Vrouwejaars Conference.
Als spoken word artiest heeft ze op de meest uiteenlopende podia mogen staan: van Lowlands tot aan de Koninklijke Schouwburg, en van Paradiso tot aan een buurthuis in Amsterdam-West. In oktober 2025 staat ze op de Nacht van de Poëzie in Tivoli.
Daarnaast geeft ze workshops aan verschillende doelgroepen, schrijft teksten in opdracht en heeft ze bij de Bezige Bij getekend voor haar debuut poëziebundel. Het werk is een ode aan de vele vormen die liefde en geweld aannemen in de diaspora, en verschijnt in februari 2026.