Geboorteplaats Groningen
Website
https://linktr.ee/CissyJoan
Facebook
https://www.facebook.com/cissyjoanofficial/
Instagram
https://www.instagram.com/cissy.joan/
Geboorteplaats
Groningen
Website
https://linktr.ee/CissyJoan
Facebook
https://www.facebook.com/cissyjoanofficial/
Instagram
https://www.instagram.com/cissy.joan/
Dichter - Muzikant - Spoken word-artist
Genre
Poëzie - Spoken Word
Thema's
Antillen - Burgerschap - Diversiteit - Duurzaamheid - Feminisme - Filosofie - Geld - Geschiedenis - Humor - Identiteit - Kolonialisme - Kunst - Liefde - Mensenrechten - Muziek - Onderwijs - Oorlog - Politiek - Psychologie - Racisme - Religie - Slavernij - Suriname - Voeding - Vriendschap - Vrijheid - Zingeving
Activiteiten
deelname gesprek/discussie - Interview (als geïnterviewde) - Interview (als interviewer) - Jurylidmaatschap - Lezing - Presentatie - Schrijfopdracht - Voordracht - Workshop/masterclass
Campagnes
Spoken Word 2023
Spoken Word artiest, zangeres, presentratice/host, curator, workshopdocent, creatieve duizendpoot: Cissy Joan is een dromende denker die haar visie op de wereld en haar verhaal verpakt in warme, melodische optredens met scherpte en een vleugje humor. Ook zet ze haar skills, ervaring en visie in voor teksten op maat, teksten on the spot, het geven van workshops en het cureren van evenementen, zoals haar eigen show 'Let's Get Lyrical met Cissy Joan', driemaal per jaar in Grand Theatre Groningen.
Cissy Joan is artiest, én meer. Haar inzet voor de community en haar kracht om te verbinden werd dit jaar erkend en bekroond met de winst van De Groninger Talentprijs, onderdeel van de Groninger Cultuurprijzen. Een oeuvreprijs voor haar werkzaamheden voor zowel haar jarenlange inzet en rol aangaande Spoken Word in Groningen, voor en achter de schermen, alsook haar rol als projectcoördinator voor de culturele manifestatie Bitterzoet Erfgoed (Slavernijverleden van Groningen). Ook werd ze in 2022 genomineerd voor de Code Diversiteit & Inclusie Persoonsprijs, voor haar werkzaamheden omtrent Bitterzoet Erfgoed.
Let's Get Lyrical met Cissy Joan
Vanaf voorjaar 2022 vindt de show ‘Let’s Get Lyrical met Cissy Joan’ plaats in Grand Theatre Groningen, Grote Zaal. Een door Cissy Joan gehost en gecureerd programma met een winter, lente/zomer en herfsteditie met landelijke artiesten, een talk, lokale open mic, vaste pianist die samen met Cissy een openingsperformance doet. Na afloop is er steevast een bruisende borrel/nazit met gelegenheid voor napraten en netwerken. In 2023 vond naast de vaste edities, een extra editie plaats met lokaal talent, op performing arts festival Noorderzon. Onlangs was Let's Get Lyrical in Forum Groningen uitgenodigd bij de Stadsdichtersessies. Eerstvolgende show is op 20 mei 2025, het 3-jarige jubileum, editie 10. Ook programmeert Let's Get Lyrical op festivals en evenementen, zoals 23 maart bij Boekhandel Van der Velde, Akerkhof, tijdens de boekenweek.
Achtergrond en speelplekken
Cissy Joan ontdekte tijdens haar studie aan de Minerva Academie voor Popcultuur, in 2008, 'spoken word'. Sindsdien reist ze stad en land af en zet ze het genre binnen en buiten Groningen op de kaart. Ze bracht als zangeres meerdere singles uit, tourde als spoken word artiest met de Poëziebus door Nederland en België (2017) en werkte aan haar eerste solo theatershow (Up North Lab & Noordstaat, 2019; zang, spoken word en storytelling). Voor het Groninger Museum schreef ze in 2022 het gedicht ‘Zou suiker komen van een plek waar je niet kan ademen?’, opgenomen in de tentoonstelling ‘Zwart in Groningen’, bijbehorende catalogus en educatieve aanbod, en haar spoken word opname 'All Is One' was winter 2024-2025 te beluisteren in de OBA Amsterdam tijdens de expositie van First Noble Studios i.s.m. BSAM Nederland. Onlangs hostte ze een poëziebar in de ITA Amsterdam tijdens de afterparty van het 90e Boekenbal, 'Bar Moi Eem!', waar dichters 'Shotjes Moerstaal' voordroegen.
Tussen 2012 en heden was ze zoal te vinden bij Poetry Circle, Poëziebus, NPO1, De Nieuws BV, Woorden Worden Zinnen, Explore the North en Up North Lab, waarbij ze in 2019-2020 een interdisciplinaire solovoorstelling maakte, die een stille dood stierf toen de coronapandemie haar intrede maakte. In 2022 trad ze onder meer op bij festival Terug naar het Begin, Keti Koti, Dia Di Tula Groningen, Noorderzon festival, Groninger Museumnacht, Diversity Day Hanzehogeschool en Rijksuniversiteit Groningen. In 2023 volgden de booklaunch van First Noble (Den Haag), Poetry Per Tutti (Forum Groningen, poëzieweek) en de RTV Noord verkiezingsavond, waar ze driemaal op de avond 'on the spot' schreef en binnen een uur redigeerde en live performde op tv.
Op 1 juli 2023 kwam de video 'Diaspora' uit ter ere van het Keti Koti herdenkingsjaar, dat opent met een fragment van het gedicht 'Yu di Diaspora'. In september releaste Cissy drie langverwachte spoken word/muziekvideo's: 'Zelf', 'Even' en 'Delen'. Deze zijn voortgekomen uit de solovoorstelling 'Level Up'.
In 2024 was Cissy naast haar reguliuere werkzaamheden, jurylid bij de Groninger Cultuurprijzen, en trad ze er, als oud-winnaar, op. Ook is veel tijd geinvesteerd in maatschappelijke creatieve projecten en evenementen onder de vlag van Buro Mix en Move Huntu.
2025
In 2025 blijven de performances, workshops en evenementen doorlopen, zo ook Let's Get Lyrical met Cissy Joan. De focus in 2025 ligt op deze show, performance en podiumkunsten. Cissy Joan richt zich dit jaar verder op het creeren van nieuw artistiek werk, te beginnen met het maken van nieuw werk, voor op het podium, op het beeldscherm en op de boekenplank.