Website
https://carinavanleeuwen.com/index.html
Facebook
https://www.facebook.com/carinavanleeuwenauteur
Twitter
https://twitter.com/Leeuwen_Carina
Instagram
https://www.instagram.com/carinavanleeuwen/
Fictieschrijver - Non-fictieschrijver
Genre
Non-fictie - Spanning
Thema's
Familie - Humor - Misdaad - Rouw
Subthema's
Politie, Coldcase, Forensisch onderzoek, CSI maar dan echt.
Activiteiten
deelname gesprek/discussie - Interview (als geïnterviewde) - Lezing - Presentatie - Signeersessie - Voordracht - Workshop/masterclass
Leeftijdsgroepen
Senioren - Volwassenen
Carina verzorgt lezingen die varieren van "Hoe pleeg je de perfecte moord", waarin ze over forensisch onderzoek vertelt, maar wel met een knipoog. Meer serieuze lezingen gaan over DNA; hoe werkt dat bij forensisch onderzoek. En ook: Hoe worden onbekende doden geidentificeerd? Waarom is dat zo belangrijk?
Maar ook een afgeleide van haar TEDx talk; Duizend-en-een onvoltooide verhalen is een gewilde lezing, over cold cases en specifiek over onbekende doden.
Carina van Leeuwen werkte jaren als operatieassistente in ziekenhuizen in binnen- en buitenland voordat ze in 1991 naar de politie Den Haag overstapte.Na enkele jaren in de uniformdienst werd ze een van de eerste vrouwelijke forensisch rechercheurs.
Ze maakte deel uit van het evaluatieteam (commissie Posthumus) in de Schiedammer Parkmoord en was betrokken bij het identificatieproces na de vliegramp in Tripoli in 2010.
Sinds 2006 werkt ze als forensisch coördinator in het Cold Case team van politie Amsterdam.
In 2014 debuteerde ze - na een weddenschap over het schrijven van een boek- met Vuurproef.
Het is het eerste deel van een serie : Unit Plaats Delict, een levensechte politieroman van eigen bodem en geschreven door een ervaringsdeskundige, dus CSI, maar dan echt!
Het tweede deel, Koud Spoor verscheen in 2015 gevolgd door Nachtvlinder, het laatste deel van die serie in 2016.
In 2022 verscheen het eerste deel van een nieuwe serie Cold Case; Magma. Daarin neemt de auteur je mee in cold cases, allemaal gebaseerd op waar gebeurde zaken, maar in fictieve vorm gegoten.
Haar jarenlange ervaring als forensisch rechercheur zijn de inspiratie voor haar fictie boeken die zich afspelen in Den Haag, waar ze zelf ook woont en jarenlang gewerkt heeft.
Carina studeerde Forensisch Onderzoek aan de Hogeschool van Amsterdam waar ze nog steeds gastcolleges geeft.
Behalve rechercheur en auteur is Carina een bevlogen en inspirerend spreker. Voor boekhandels, bibliotheken maar ook voor bedrijven verzorgt ze masterclasses over forensisch onderzoek en vertelt over haar werk.
Als spreker was ze o.a. te zien en beluisteren bij de TEDxtalk van de Universiteit van Amsterdam over haar werk bij het cold case team.
Carina werkt sinds 2006 als forensisch rechercheur in het cold case team van politie Amsterdam.Haar jarenlange ervaring heeft haar tot een deskundige op dit gebied gemaakt.Ze is dan ook aangewezen als "Boegbeeld" cold case voor politie Nederland. In die hoedanigheid wordt ze regelmatig geïnterviewd door de media. Ze was te gast in een uitzending van Pauw, RTL Late Night , "M"en EenVandaag. Ook aan het programma Opsporing Verzocht levert ze regelmatig een aandeel.
In "De Pennen zijn geslepen", een schrijfwedstrijd voor bekende Nederlanders waar Monic Hendrickx de winnaar was, gaf ze twee masterclasses over onderzoek op een plaats delict. Ze schrijft blogs over haar ervaringen als auteur en rechercheur.
In Augustus 2019 verscheen bij uitgeverij Ambo Anthos een non-fictieboek ;
"Onbekend maar niet vergeten" over de jarenlange speurtocht van haar Cold Case team naar de identiteit van de tientallen onbekende doden in Amsterdam. Vaak met succes. De levens van de geidentifceerden worden gereconstrueerd, nabestaanden geinterviewd. Carina verhaalt van hoe dat in zijn werk gaat, de identificatie, waar ze tegengaan loopt, de uitdagingen, teleurstellingen en successen.