Geboorteplaats Assen
Website
http://www.tjitsehofman.nl
Geboorteplaats
Assen
Website
http://www.tjitsehofman.nl
Dichter
Genre
Poëzie
Thema's
Humor - Liefde - Natuur - Seksualiteit
Activiteiten
Lezing - Presentatie - Voordracht - Workshop/masterclass
Leeftijdsgroepen
Jongvolwassenen - Volwassenen
Tjitse Hofman (Assen, 1974) is dichter/ performer. Hij groeide op in het Drentse dorp Gasteren, verhuisde in 1993 naar Groningen en woont sinds 2007 in Onderdendam.
Na diverse bundels met De Dichters uit Epibreren (1994-2009/ winnaar Johnny van Doorn Prijs 2003) en vele losse publicaties debuteerde hij met de dichtbundel TV 2000 (Passage, 1999). Zijn tweede bundel Roodvocht verscheen in november 2003. In maart 2008 lanceerde hij in Vera te Groningen zijn meest recente werk Ajaa.
Sinds 2008 timmert hij vooral solo aan de weg en is een nieuw experimenteel muziek project begonnen: Hofman & Klug. Bestanddelen: Tjitse Hofman en Jan Klug (+evt. gastmuzikanten) met elektronische muziek improvisaties, beats en poezie.
Naast dichter is hij ook actief als presentator, en organisator. Zo was hij o.a. coordinator van de Poeziemarathon (2000 t/m 2014). Momenteel is hij curator van Galerie Contra! (sinds 2015) en doet veel op het gebied van poezie educatie aan jongeren in samenwerking met de School der Poezie en het Poeziepaleis.