Philip Freriks

Geboortedatum 1944-07-27

Geboorteplaats Utrecht

Afbeelding van de auteur

Geboortedatum
1944-07-27

Geboorteplaats
Utrecht

toon meer

Campagnes
80 jaar vrijheid 2024

Philip Freriks is voormalig nieuwslezer van het NOS Journaal en de huidige presentator van de kennisquiz De Slimste Mens en het Groot Dictee der Nederlandse Taal. Daarnaast schreef hij diverse boeken over Frankrijk met in het bijzonder routes door de stad Parijs.
De novelle Jantje (2005) is een novelle over zijn oudste broer die aan het eind van de Tweede Wereldoorlog op negenjarige leeftijd door een verdwaalde kogel werd getroffen.
In 2009 verscheen een boek in samenwerking met zijn vrouw Lili over de verschillende katten die in Nederland of Frankrijk bij het stel hebben gewoond, genaamd Les chats de Lili. Voor dit boek maakte Lili de kleurrijke portretten van de katten en schreef Philip de bijbehorende teksten.  


 

Publicaties

De Mitterand route
2010, Conserve
Non-fictie
Les chats de Lili
2009, Conserve
Proza - fictie
Jantje
2005, Conserve
Proza - fictie
Gare du Nord: verhalen over Frankrijk
2004, Conserve
Proza - fictie
De schilders van Parijs
2003, Conserve
Non-fictie
De meridiaan van Parijs
2003, Conserve
Non-fictie