Geboorteplaats Amsterdam
Website
http://www.gershwinbonevacia.nl
Twitter
https://twitter.com/GPBonevacia
Geboorteplaats
Amsterdam
Website
http://www.gershwinbonevacia.nl
Twitter
https://twitter.com/GPBonevacia
Dichter - Spoken word-artist
Genre
Poëzie - Spoken Word - Young adult
Thema's
Filosofie - Geschiedenis - Kunst
Activiteiten
Internetactiviteit - Voordracht - Workshop/masterclass
Campagnes
Spoken Word 2023 - Literatour 2023 - Boekenweek van Jongeren 2022
Leeftijdsgroepen
Jongvolwassenen - Volwassenen
Gershwin Bonevacia (1992) is dichter en spoken word artiest. Van maart 2019 tot januari 2022 was Gershwin stadsdichter van Amsterdam, en schreef hij maandelijks een gedicht in Het Parool. Met zijn kenmerkende manier van voordragen is hij regelmatig onderdeel van culturele programma’s. Zijn stormachtige opkomst als dichter ging door zijn dyslexie niet vanzelf, maar het worstelen met woorden maakte hem tot vindingrijke woordkunstenaar.
Zijn poëziedebuut Ik heb een fiets gekocht gaf hij in 2017 in eigen beheer uit en maakte hij eigenhandig tot underground classic door er meer dan 6000 exemplaren van te verkopen. In 2021 verscheen zijn nieuwe dichtbundel Toen ik klein was, was ik niet bang uit bij uitgeverij Das Mag en vertaalde hij het kinderboek Zo klinkt verandering van de befaamde Amerikaanse spoken word artiest Amanda Gorman.
In 2022 staat hij in het theater met de voorstelling Terug naar Prinsenplein. Daarnaast is hij met een album bezig, stay tuned!